Zostaliśmy okrzyknięci jachtem z najdłuższym stażem postoju na kotwicy w White Bay na Wyspie Jost Van Dyke (Brytyjskie Wyspy Dziewicze).

Spędziliśmy tu całą kwarantannę – od końca marca do początku czerwca 2020 (z 2-dniową przerwą, kiedy pozwolono nam popłynąć do Road Town na Tortoli po przedłużenie pobytu). Zmontowaliśmy kilka filmików (zakładka “Video”), a Dzień Dobry TVN nakręcił z nami krótki wywiad (link tutaj).

Im bardziej wydłużał nam się pobyt tutaj – tym ciężej było wypłynąć. Bardzo zaprzyjaźniliśmy się z lokalnymi mieszkańcami. Spotkaliśmy się tu z niesamowitą dobrocią. Gdyby nie zbliżający się sezon huraganów i konieczność zrobienia tańszych zakupów – pewnie byśmy dłużej zostali na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Tak tu teraz spokojnie…

Obiecaliśmy, że wrócimy! Być może już za kilka miesięcy, w drodze na Pacyfik…. a teraz płyniemy na Martynikę… gdzie czeka nas 2 tygodnie kwarantanny… Nasi kanadyjscy znajomi Sheila & Chris na jachcie s/y Neverbored popłynęli na St. Martin, odbiorą dla nas przesyłki z częściami do jachtu, a my zrobimy dla nich zakupy na Martynice, gdyż tam nikogo poza europejczykami póki co nie wpuszczają.

Czeka nas teraz kilka dni ostrej żeglugi. Kierunek wiatru ma być bardziej wschodni, niż południowo – wschodni (północo – wschodnie kierunki wiatrów dominują w miesiącach listopad – luty), więc nie powinno być najgorzej, ale kilka halsów za pewne zrobimy :-). Oczywiście z wiatrem byłoby dożo bardziej komfortowo, katamarany nie “chodzą” ostro do wiatru, ale cóż… plan był inny… Trzeba dawać sobie radę 🙂

Będzie można śledzić naszą pozycję z yellobrick’a => tutaj

Ruszamy za kilka godzin… i mamy nadzieję złowić jakieś ryby po drodze 🙂

Ahoj i do zobaczenia!

Kategorie: FotoKaraiby

3 Komentarze

karol · 5 Cze 2020 o 1613

hmmm….. ze zdjęć łatwo widać, że nie tylko mi będzie Was brakować w White Bay przed Soggy Dollar Bar.
Pomyślnych!

Karolina · 8 Cze 2020 o 1440

Cudownie! Gosiu tesknimy!

    Rybka · 8 Cze 2020 o 1804

    My też …

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: